החשמונאים 51, ת”א
  חנייה צמודה חינם
077-5118000
איתיאל                              - ETL     שעות פעילות: א’-ה’ 9:00-18:00    יום שישי וערבי חג 10:00-13:00     חניה חינם ללקוחות בהחשמונאים 53

פתוח א-ה:9-18 שישי:10-13

מעבדת מחשבים

חושך, ברד ומכת.... חום! איך שומרים על המחשב הנייד מפני התחממות יתר?
 
החום הארצישראלי משפיע לא רק עלינו, תחושת החום משבשת מערכות תפקוד אנושיות, יוצרת קושי בפעולות ברמות השונות. מחשבים ובמיוחד מחשבים ניידים הדורשים מאמץ מוגבר וכפועל יוצא מזה נמצאים תחת סיכון להתחממות יתר, קריסות מערכת פתאומיות ושיבוש מערכת הקבצים, ובהמשך הרס כללי של מערכת המחשב.
יחד עם זאת, ישנם פתרונות פשוטים וחסכוניים במיוחד למניעת התקלות הנ"ל, פתרונות שלא רק ימנעו את הרס המחשב הנייד אלא גם יצרו עבורכם אקסטרה חיסכון כלכלי.
 
יוצאים מהבית? כבו את המחשב הנייד!
אתם יוצאים מהבית לעבודה או ללימודים, האם שכחתם משהו? תיק יש, מפתחות גם כן יש, ספרים, ארנק... אז מה בכל זאת חסר? האם כיביתם את המחשב הנייד? שלא כמו המחשב הנייח, הנייד נוטה להתחממות יתר רק מעצם היותו דולק גם ללא כל פעולה מיוחדת, המחשב הנייד כמו כל מחשב מעדכן תוכנות, מתקין עדכוני אבטחה ושלא בדומה למחשב הנייח נוטה להתחמם גם כאשר לא מבוצעת עליו כל פעולה. אם אין בכוונתכם בשעות הקרובות לעבוד על המחשב חשוב מאוד לכבות המחשב הנייד ולנתק המטען החשמלי משקע הקיר משלוש סיבות עיקריות:
1. חיסכון בחשמל במידה והנייד מחובר למטען או אפילו במידה ורק המטען מחובר לחשמל
2. מניעת תקלות במערכת הפעלת המחשב, עקב כיבוי בעקבות התרוקנות הסוללה.
3. מניעת התחממות המחשב והמטען החשמלי.
 
מזערו עד כמה שניתן הפעלת מספר תוכנות במקביל
המחשב הנייד הוא בעל כוח הספק נמוך בהשוואה למחשבים הנייחים ככל שפועלות עליו תכנות רבות יותר במקביל במיוחד באם מדובר בתכנות כבדות, כך התחממותו גוברת. ההמלצה היא להימנע מהרצת תכנות רבות מידי במקביל על המחשב הנייד אשר מעבר להתחממות המחשב יוצרות איטיות בעת העבודה עם התכנות ואיטיות בגלישת האינטרנט.
 
מורידים את החום מגבירים את הקור- מניעת התחממות המחשב
כיבינו את המחשב, הפחתנו בהפעלת תכנות רבות וכבדות מידי במקביל, האם כאן תמה עבודתנו? ובכן... כמעט.  כפי שכבר הבנו המחשב מתחמם בכל זמן ההפעלה עצמה ויותר בעת הפעלת התכנות השונות. אבל איך נמזער את תופעת ההתחממות בעת הפעלת המחשב?  מוצר פשוט הנקרא כמה מפתיע, משטח קירור מונע באופן משמעותי את התחממות המחשב. המשטח מונח מתחת לבסיס הלפ – טופ* ומחובר אליו באמצעות כבל יו.אס.בי כך שלא נדרש כל חיבור לחשמל, משטח הקירור פועל באמצעות מאווררים מיוחדים השומרים על הטמפרטורה הרצויה של הרכיבים השונים בתוך המחשב. בנוסף המאווררים שומרים גם על פעילותם התקינה של המאווררים הפנימיים בתוך המחשב.
פעולה מומלצת נוספת היא לפחות אחת בשנה (לפני הקיץ) לבדוק ולנקות את גופי הקירור ומאווררי המחשב באמצעות לחץ אוויר מבוקר (קומפרסור) שרות הניתן חינם ללקוחות המעבדה.
 
מלבד מניעת בלאי המחשב והתחממותו אתם שומרים גם על בריאותכם שלכם, החום הנפלט מהמחשב עלול לפגוע גם במחשב וגם במשתמש עצמו, מחשב נקי מאבק ולכלוך עם משטח הקירור שומר על פעולה תקינה של שני הגורמים המחשב והמפעיל שלו.
              
 המאמר הבא: קונים משטח קירור? שימו לב לפרטים הקטנים..